• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Bobcat-kullanma-yontemleri

Bobcat Nasıl Kullanılır?

Bobcat kullanmak için öncelikle Bobcat ehliyeti olarak da bilinen Kepçe operatörü ehliyeti sahibi olmanız gerekmektedir. Bu ehliyet için iş makineleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız ve sınavda başarılı olmanız talep edilmektedir. Ehliyet 18 yaşını doldurmuş ve en az ilkokul mezunu olan kişilere verilmektedir. Aynı zamanda sağlık raporu ve sabıka kaydı da gerekecektir. Bobcat iş makinesinin temel kullanım mantığı ise şu şekildedir:

 • Motoru çalıştırmak ve kısmak gerekmektedir.
 • Ardından tur çubuğu sabitlenmelidir.
 • İleri geri hareket işlemi kollar vasıtasıyla yapılmaktadır. İleri gitmek için kolları ileriye doğru, geriye gitmek için ise geriye doğru itmek gerekmektedir.
 • Kepçe kontrolü pedallar ile yapılmaktadır.
 • Pedallara aynı anda basarak kontrol sağlanabilmektedir.
 • Pedallar bırakıldığı anda işlem sonlandırılmaktadır.

Bobcat Görevleri Nelerdir?

Bobcat iş makinesi görevleri, temel olarak kazma, taşıma, doldurma ve yükleme işleridir. Genellikle dar alanda yapılacak basit işler için tercih edilen Bobcat makineler 3,5-4 tona kadar kaldırma kapasiteleri ile büyük iş sahalarında da kullanılabilmektedir. Hızlı bir şekilde çalışabilmeleri ve 360 derece hareket kabiliyetleri ile oldukça kullanışlı makinelerdir. Büyük iş makinelerinin giremediği pek çok yerde kullanılabilmektedir. Farklı işler için kullanılabilecek farklı ataşmanları ile her sektörde kendine yer bulmaktadır. Tarımdan madenciliğe kadar kullanım alanı oldukça geniş iş makineleridir. Özellikle inşaat sektöründe sıklıkla tercih edilmektedir.

Bobcat Verimli Kullanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mini yüklenicileri verimli kullanmak için dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Bobcat iş makinenizi çalışma kapasitesine uygun şekilde kullanmanız gerekmektedir. Öngörülen çalışma ağırlıklarının dışına çıkmanız veriminizi düşürecektir.
 • Lastiklerin hava basıncını tavsiye edilen şekilde ayarlamanız gerekmektedir.
 • İş makinenizi fazla zorlamadan kullanmanız gerekmektedir.
 • Kepçenizi yavaş daldırmanız gerekmektedir. Rampa aşağı kazmak gibi basit işler daha az güç gerekmektedir. Buna uygun şekilde hareket etmeniz veriminizi arttıracaktır.
 • Zemine uygun ataşman seçimi yapılmalıdır. Aksi takdirde veriminiz düşmektedir. Zeminin zarar görme ihtimali ise yanlış ataşman seçimindeki bir diğer risk unsurudur.
 • İş makinenizin bakımlarının düzenli olarak yapılmış olması gerekmektedir.
09 Aralık 2019 24 okunma
kiralik bobcat

İstanbul ve çevre illere kiralık bobcat, bobcat kiralama, süpürgeli bobcat, mini kepçe, mini yükleyici ve kiralık kato hizmetleri vermekteyiz. İhtiyacınız doğrultusunda çalışma yapılacak alana uygun ebatta iş makinası kiralama hizmeti vermekteyiz.

BENZER YAZILAR

Avcılar Kiralık Bobcat hizmeti

Avcılar Kiralık Bobcat Hizmeti Avcılar kiralık bobcat yeri arıyor anız en doğru adre te olduğunuzu öylemeliyiz Kiralık iş makineleri ektöründe uzun zamandır olup, müşteriler ve...

Bobcat Operatörü Nasıl Olunur?

Bobcat operatörü olmak için yükleyici operatörü ehliyetine ahip olmak gerekmektedir Ardından onaylı kur lardan aldığınız eğitim onunda Operatörlük Belge i edinerek Bobcat operatörü...

Bobcat Kedi Hakkında Bilgiler

A len vahşi hayvanlar olarak bilin e de, Bobcatler olabildiğince evecen, iyi kalpli kedi türleridir Türünü Vaşak gibi Amerika’nın tehlikeli ve yırtıcı hayvanlarından alma ından...

Call Now ButtonBizi Arayın