Aslen vahşi hayvanlar olarak bilinse de, Bobcatler olabildiğince sevecen, iyi kalpli kedi türleridir. Türünü Vaşak gibi Amerika’nın tehlikeli ve yırtıcı hayvanlarından almasından dolayı, günümüzde çok sık rastlanabilen ve bulunabilen bir kedi türü değildir.

Koruyucu özelliğinden dolayı sahibini kısa sürede tanımlar, bir kişiye karşı ilgi gösterir. Diğer ev bireylerine herhangi bir huzursuzluk çıkarmasa da, bir kişiyi sahiplenmesinden dolayı genel olarak onunla vakit geçirmekten hoşlanır. Sıcakkanlı bir hayvan olarak görülmez. Fakat misafirlerinize ve çocuklara da herhangi bir saldırganlık durumu yoktur. Tek bir kişi tarafından sevilme içgüdüsüne sahip olan bu kedi türleri, kemik ve kas grubu bakımından kedigillerin en güçlüsü olarak adlandırılmaktadır. Kediler arasında ki en zeki kedi olarak bilinmektedir. İnanılmaz bir zekası ve kabiliyeti vardır. Oyunlarda çok başarılıdır. Kimi zaman sizleri bile kandırabilme yetisine sahip olabilir. Bu sebepten dolayı da kediler arasından bir tercih yapılırken Bobcat tercih etmek sizleri mutlu edecektir. Taranma ihtiyacı yok denilecek kadar azdır! Bakıma da pek fazla ihtiyaç duymazlar. Pis ortamı sevmedikleri gibi kum ve yatak temizliğini aksatmamanız gerekir. Aksi halde evin temiz bölümlerine pisleyebilirler!

Bobcat Kedi Özellikleri

Kısa kuyruklu olarak bilinen bu kedi türü, aynı zamanda diğer hayvanlarla da kolaylıkla kaynaşabilir. Fakat konu diğer kedilere geldiği zaman hırçın davranışları da göz önünde bulundurmak gerekebilir. Sağlık konusunda da kendine fazlası ile bakan, yalanma durumları ile kendini tedavi eden bir yapısı vardır. En büyük sorunlarından bir tanesi ise kas zedelenmesidir. Çünkü bir kediye göre fazlası ile kaslı ve heybetlidir. Apartman yaşantısına oldukça uygun olmasının bir diğer temel sebebi de az mırıldanması ve miyavlamasıdır. Bu yüzden tercihini Bobcat kedisinden yana kullanacaklara mutlak suretle tavsiye edilmektedir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir