İş makinelerinin işlevselliğini artırtmak için farklı şekillerde kullanmak üzere tasarlanan gereçlere ataşman adı verilmektedir. Yükleyicilerin ön tarafında bir adaptör yarımıyla kolayca değişimi sağlanabilen bu ataşmanlar, tarım ve hayvancılık alanlarından orman ürünlerine kadar birçok alanda kullanılıyor.

Bobcat Ataşmanları konusunda en çok kullanılan açılı süpürgeler olmaktadır. Genelde park, liman ve fabrika sahası alanlarını süpürmede oldukça kolaylık sağlayan süpürgeler, bobcat iş makinelerinin vazgeçilmez gereçlerinden biridir. Bir diğer ataşman ise forklift’dir. Forklift; her türlü taşıma, yükleme, indirme ve istifleme gibi işlerde kullanılmaktadır. Ayrıca ayar verilebilen çatallarla istediğiniz şekilde genişliğini ayarlamanız sağlanabilmektedir.

Bunların dışındaki ataşmanlar hakkında da kısaca bilgi verecek olursak; kepçe kovaları, alttan açılır kepçe kovaları, tomruk tutucu, parmaklı kova, kar küreme ataşmanları, balya ataşmanı, asfalt kesici, burgu ve zincirli trencher gibi ataşmanlar da bulunuyor. Çok amaçlı bir iş makinesi olan bobcat, günümüzde tüm kazı çalışmaları ve hafriyat işlerinde kullanılır. Ayrıca; kazı hafriyat moloz atımı, blok table inşaat beton kırma, inşaat malzemeleri taşıma, zemin beton şap kırma, zemin düzenleme ve temizlik işi ve çevre ve bahçe düzenleme gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Firmalar Bobcat Ataşmanları sayesinde hemen hemen her arazide işlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca bu ataşmanlar çevreye zarar vermeden kullanıldığı için her anlamda güvenlidir. Günümüzde bu araçların kullanım alanı da genişlemeye devam etmektedir. Birçok il ve ilçede Bobcat iş makineleri kiraya verilerek uygun zeminlerde her türlü işlemler de yapılabilmektedir. Birçok inşaat firmasının da tek tercihi olan bu iş makineleri, tüm dünyada kabul görmüş ve çalışma alanı oldukça geniş olan makineler arasındaki yerini korumaktadır. Alt yapı kazı işleri ve her türlü yükleme işlemlerinde de bu makineler kullanılır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir